DNEŠNÍ FINANČNÍ SVĚT

Dnešní finanční svět je vzdělávací program na podporu finanční gramotnosti žáků základních a středních škol, který společně připravují Česká spořitelna a Terra-klub již od roku 2011.

VÝSTUPY PROGRAMU

Workshopy

Workshopy

Osobní setkání s pedagogy zaměřené na implementaci finančních témat do výuky pro základní i střední školy.

VÍCE INFORMACÍ

Metodika

Metodika DFS

Doporučené návody na aktivity do výuky, metodická doporučení a náměty na otázky s finanční tematikou.

VÍCE INFORMACÍ

Školní atlasy

Školní atlasy

Základní výstup vzdělávacího programu v tištěné a digitální podobě pro základní i střední školy.

VÍCE INFORMACÍ

Finanční svoboda

Finanční svoboda

Jedinečný didaktický nástroj do výuky přibližující finanční problematiku originálním způsobem.

VÍCE INFORMACÍ

NOVINKY

Aktuální novinky

07.03.
2016

Soutěžte o skvělé ceny s Tajuplnou cestou!

Vydejte se s námi na tajuplnou cestu Londýnem. Stačí se zaregistrovat na tajuplnacesta.cz. Soutěž probíhá od 1. 3. 2016 do 15. 5. 2016!

11.01.
2016

Vítej ve hře Tajuplná cesta!

Již brzy se s námi můžeš vydat na tajuplnou cestu Londýnem. Připravili jsme pro tebe napínavou hru, ve které využiješ znalosti z financí a poznáš krásy a nástrahy Londýna.

23.06.
2015

Plánované workshopy k Finanční svobodě

23.-24.9. Strakonice, 30.9.-1.10. Trutnov, Praha, 13.-14.10. Jihlava, 20.-21.10. Ostrava, 3.-4.11. Svitavy 10.-11.11. Teplice. Pro info kontaktujte jchlupacova@csas.cz.

31.01.
2015

Aktualizován web

Na tomto webovém portálu najdete vedle tradičních návrhů do výuky nově i informace k dalším výstupům vzdělávacího programu Dnešní finanční svět.

30.06.
2014

Školní atlas pro SŠ v prodeji

Právě vyšel Školní atlas Dnešní finanční svět se schvalovací doložkou MŠMT. Atlas je využitelný při výuce finančních témat ve středních školách.

09.06.
2014

Finanční témata a soutěž Eurorebus

Stejně jako v minulých ročnících byla i letos součástí soutěže Eurorebus hra rozvíjející finanční gramotnost Dnešní finanční svět.

Novinka vlevo Novinka vlevo Novinka vpravo Novinka vpravo

O PROJEKTU

Dnešní finanční svět je vzdělávací program na podporu finanční gramotnosti žáků základních a středních škol, který je postupně realizován od roku 2011. Významnou měrou přispívá k prohlubování finanční gramotnosti a je servisním programem pro vyučující a zároveň i atraktivním vzdělávacím programem pro jejich žáky. Ve výrazném slevovém systému je pro pedagogy i jejich žáky k dispozici řada rozmanitých výstupů, majících za primární cíl pomoci při výuce finančních témat.

Vzdělávací program koncepčně a obsahově vychází z Národní strategie finančního vzdělávání a ze Standardu finanční gramotnosti pro základní a střední vzdělávání. Svým obsahem splňuje požadavky Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání a Rámcového vzdělávacího programu pro gymnázia.

Vzdělávací program Dnešní finanční svět připravují společně Česká spořitelna a Terra-klub, o.p.s. Navazuje na dnes již tradiční, osvědčené aktivity, realizované obecně prospěšnou společností Terra-klub – servisní výukový program Dnešní svět (včetně časopisu Dnešní svět a seminářů dalšího vzdělávání vyučujících), edici Školního atlasu dnešního světa (se schvalovací doložkou MŠMT ČR), tradiční vědomostní soutěž Eurorebus (s garancí MŠMT ČR), ale i na aktivity České spořitelny podporující finanční gramotnost. Terra-klub, o.p.s. je společností akreditovanou MŠMT ČR k provádění vzdělávacích programů.

DNEŠNÍ FINANČNÍ SVĚT

VÝSTUPY PROGRAMU

PŘIPRAVILI

Česká spořitelna Terra-Klub o.p.s.
X

Česká spořitelna, a.s.: www.csas.cz

JChlupacova@csas.cz, tel: + 420 956 711 091

Terra-klub, o.p.s.: www.terra-klub.cz

terra@terra-klub.cz, tel: + 420 221 511 440

X

Dnešní finanční svět je vzdělávací program na podporu finanční gramotnosti žáků základních a středních škol, který je postupně realizován od roku 2011. Program koncepčně a obsahově vychází z Národní strategie finančního vzdělávání a ze Standardu finanční gramotnosti pro základní a střední vzdělávání. Svým obsahem splňuje požadavky RVP ZV a RVP G. Významnou měrou přispívá k prohlubování finanční gramotnosti a je servisním programem pro vyučující a zároveň i atraktivním vzdělávacím programem pro jejich žáky. Ve výrazném slevovém systému je pro pedagogy i jejich žáky k dispozici řada rozmanitých výstupů, majících za primární cíl pomoci při výuce finančních témat.

Program Dnešní finanční svět připravují společně Česká spořitelna a Terra-klub, o.p.s. Navazuje na dnes již tradiční, osvědčené aktivity, realizované obecně prospěšnou společností Terra-klub – servisní výukový program Dnešní svět (včetně časopisu Dnešní svět a seminářů dalšího vzdělávání vyučujících), edici Školního atlasu dnešního světa (se schvalovací doložkou MŠMT ČR), tradiční vědomostní soutěž Eurorebus (s garancí MŠMT ČR), ale i na aktivity České spořitelny podporující finanční gramotnost. Terra-klub, o.p.s. je společností akreditovanou MŠMT ČR k provádění vzdělávacích programů.